Wybierz Lustro, Które Zawsze Się Sprawdzi

lustro do salonu

Jako element wystroju wnętrza lustro jest jednym z tych przedmiotów, które często używamy i równie często ich nie doceniamy. O tym, jak ważne jest w codziennym życiu, może świadczyć prosty eksperyment: wystarczy zakryć je lub zdjąć na dzień albo dwa. Łatwo się wtedy przekonać, ze funkcjonowanie bez lustra jest możliwe, ale niesie wiele (przykrych) niespodzianek. Dlatego warto poświęcić swój czas na wybór takiego egzemplarza, który będzie dobrze służył w domu: niezależnie od tego, czy umieścimy lustro w salonie, łazience czy sypialni.

Wielkość lustra

Rozmiar lustra ma znaczenie w zależności od tego, gdzie będzie ono wisiało. W salonie czy w sypialni sprawdzają się średniej wielkości modele o podłużnym, prostokątnym kształcie, które często umieszczane są bezpośrednio na meblach. Dzięki temu nie zajmują dodatkowego miejsca na ścianie, a przy tym zachowują swoją rolę. W przypadku luster łazienkowych sprawa jest bardziej skomplikowana, a ich rozmiar zależy od kilku czynników:

– wielkości łazienki

– umiejscowienia lustra

– przeznaczenia lustra (np. jako lustro umywalkowe do golenia)

– dodatkowych atrybutów lustra (oświetlenia, półki)

Zwykle lustro do łazienki występuje w małych rozmiarach – takie modele zawiesza się nad umywalkami – z wbudowanym dodatkowym fragmentem powiększającym, który ułatwia proces golenia czy innych zabiegów higienicznych. W większych metrażowo łazienkach można sobie pozwolić na duże lustro ścienne, które sięga od podłogi na wysokość człowieka i pozwala obejrzeć całą sylwetkę.

Kształt lustra

Wybierając lustra do salonu należy obowiązkowo zwrócić uwagę na jego kształt. Chociaż nieśmiertelny prostokąt nadal jest bardzo popularny i praktyczny, w salonach sprawdzają się też delikatne owale (zwłaszcza małe modele) montowane na drzwiczkach szafek. Rolą takiego lustra jest przede wszystkim element dekoracyjny, więc nie musi być ono szczególnie duże. Ciekawą alternatywą pozostają też romby i kwadraty, które wprowadzają estetyczne urozmaicenie. W przypadku luster łazienkowych nadal stawia się na lustra okrągłe i prostokątne z półkami, natomiast w sypialniach królują modele podłużne, których zadaniem jest pokazanie całej sylwetki a nie tylko jej fragmentu.

Dodatkowe oświetlenie

Lustro do sypialni tak jak i salonowe nie potrzebuje najczęściej dodatkowego oświetlenia. Jest ono jednak niezbędne w przypadku modeli przeznaczonych do łazienek. Źródło światła umieszczone przy lustrze pozwala na dokładniejsze dostrzeżenie szczegółów twarzy i lepsze wykonanie makijażu czy innych zabiegów higienicznych i kosmetycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top