Na Czym Polega Regeneracja Pompowtryskiwaczy?

regeneracja pompowtryskiwaczy

Układy zasilania w odpowiednich silnikach wysokoprężnych mają to do siebie, że ich działanie jest bardzo istotne dla pracy całego układu. Przede wszystkim takie sterowanie sprawia, że wspomniany układ zasilania daje nam pewną precyzję, dzięki czemu auto porusza się o wiele wydajniej na drodze.

Niestety tego typu pompy bardzo często mają problem z radzeniem sobie w trudnych przypadkach.

Regeneracja to przede wszystkim proces naprawczy

Chodzi tutaj przede wszystkim o różne problemy, jakie mogą się pojawić w momencie gdy zanieczyszczone paliwo dostanie się do tak sprawnie działającego układu. Warto zwrócić uwagę, że tego typu zanieczyszczenia czy też inne problemy związane z brakiem serwisowania układu, mogą spowodować pełną awarię pompy. W takich wypadkach wspomniany element musimy oddać bezpośrednio do warsztatu, gdzie pompa wraz z wtryskiem zostanie poddana odpowiedniemu procesowi regeneracji. Element ten jest bardzo istotny w samochodzie, ponieważ odpowiada on przede wszystkim za dozowanie paliwa co sprawia, że cały układ pracuje wydajniej. Jeśli chcemy w pełni naprawić ten element, wówczas musimy skorzystać z bardziej fachowego serwisu motoryzacyjnego (jak np. www.impresja.auto.pl), który będzie dysponował określonym sprzętem. Sam proces jest bardzo skomplikowany i bez użycia nowoczesnych narzędzi, przywrócenie fabrycznej jakości dla takiego układu będzie niemożliwe do osiągnięcia. Oprócz oczyszczenia całego układu z sadzy i innych zalegających w środku zanieczyszczeń, pracownik zakładu musi poddać ten element ciągłej kontroli w taki sposób, aby sprawdzić w jakim stopniu faktycznie doszło do przywrócenia wartości z fabrycznego układu. Warto zwrócić uwagę, że podczas testu sprawdza się między innymi sprawność elektronicznej cewki oraz wydajność poboru samego paliwa.

Odpowiednia naprawa daje rezultaty

W ten sposób wtryskiwacze uzyskują określoną ocenę i taki profesjonalny sprzęt jest w stanie stwierdzić, czy faktycznie dany element będzie nadawał się do dalszego użytku. Dla wielu tego typu układów regeneracja jest ostatnią szansą na przywrócenie sprawności. Jeśli proces zakończy się niepowodzeniem, to będziemy zmuszeni do wymiany całej pompy wraz z wtryskiem. Najwięcej pracy jednak dochodzi przy ogólnym demontażu takiego wtryskiwacza. Wówczas profesjonaliści muszą zrobić wszystko, aby nie uszkodzić żadnego elementu. Na końcu pracy wykonuje się jedynie ponowny montaż całego układu bezpośrednio do samochodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top