Drzwi Stalowe I Techniczne Do Pomieszczeń Gospodarczych

antywłamaniowe drzwi

Niektóre pomieszczenia wymagają odpowiedniej ochrony. Przykładem obiektu, który należycie powinniśmy zabezpieczyć jest magazyn, domowa piwnica lub pomieszczenie gospodarcze.

Jak skutecznie ochronić wymienione miejsca?

Możliwości jest wiele – monitoring, alarm, czujnik ruchu lub solidne drzwi. Zacznijmy może od monitoringu. Kamery przemysłowe w wielu obiektach są już niemalże standardem. Niektórzy producenci oferują kamery, które ukryte są w niepozornych przedmiotach np. czujnik światła. Systemy alarmowe nie są skomplikowane w obsłudze, a znacznie podnoszą bezpieczeństwo chronionego obiektu. Warto więc zastanowić się nad ich kupnem. Alternatywnym rozwiązaniem może być czujnik ruchu lub czujnik dźwiękowy. Żaden złodziej w krótkim czasie nie sprosta solidnym drzwiom wykonanym z odpornych na włamanie materiałów. Chcąc zabezpieczyć główne wejście warto wybrać drzwi stalowe.

Dlaczego stalowa konstrukcja jest tak skuteczna?

Przede wszystkim jest ona ciężka i stabilna. Możemy być pewni, iż w krótkim czasie żaden złodziej nie sforsuje stalowej przeszkody. Stalowe skrzydło najczęściej ma grubość około 6mm oraz w środku jest wypełnione styropianem, kartonem komórkowym, lub wełną mineralną. Jeśli zależy nam na łatwym i wygodnym dostępie do magazynu, zdecydujmy się na kupno drzwi dwuskrzydłowych. Szersze wejście sprawdzi się podczas wnoszenia towarów oraz umożliwi wjazd palety.

Alternatywnym rozwiązaniem są drzwi techniczne. Ich główną zaletą jest odporność na wysokie temperatury, wilgotność powietrza i promieniowanie UV. Niewrażliwość na zawartą w powietrzu wilgoć z pewnością zostanie doceniona przez wszystkie osoby, które zdecydują się zabezpieczyć swoją piwnicę. Materiał, z którego wykonano omawiane „wrota” pozostaje w pełni odporny na zabrudzenia, a grubość stali wynosi przynajmniej 0,6 mm. Drzwi najczęściej wyposażone są dwa solidne zawiasy, które uniemożliwiają ich wyłamanie. Niezależnie od naszego wyboru solidniejsze drzwi z pewnością zniechęcą włamywaczy.

2 thoughts on “Drzwi Stalowe I Techniczne Do Pomieszczeń Gospodarczych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top