Klosze szklane – jak ja wykorzystać do udekorowania domu?

klosze

Szkło jest ponadczasowym materiałem dekoracyjnym – wystarczy odpowiednio je opracować, a zawsze idealnie będzie się wpisywało w aktualne standardy w urządzaniu wnętrz. W jaki sposób można wykorzystać szklane klosze do dekoracji domu?

Dekoracje pod szklanym kloszem

Istnieje mnóstwo sposobów na stworzenie dekoracji z wykorzystaniem szklanych kloszy. Jednym z nich jest umieszczenie pod nim dowolnie wybranego przedmiotu o odpowiednich walorach estetycznych (porcelana, suszone rośliny, kwiaty itp.). Taka dekoracja świetnie będzie wyglądała ustawiona na stole czy na komodzie. Jest prosta w wykonaniu i efektowna w swoim wyglądzie.

Szklane klosze można wykorzystać do stworzenia w domu swojej własnej szklarni w wersji mini. Wystarczy tylko posadzić dowolny, ulubiony kwiat lub roślinę dekoracyjną w niewielkiej doniczce i umieścić pod szklanym kloszem. Taka domowa szklarnia stwarza bardzo dobre warunki do rozwoju roślin – zatem klosz będzie nie tylko świetną dekoracją, ale i wsparciem w hodowli i pielęgnacji ulubionych roślin.

Szklane klosze dekoracyjne będą również świetnymi lampionami – wystarczy pod nimi umieścić niewielkie świece lub skorzystać z oświetlenia LED. Takie szklane lampiony można wykorzystywać do stworzenia romantycznego oświetlenia nocą w domu, na tarasie, balkonie czy w ogrodzie.

Osoby mające zdolności artystyczne mogą szklane klosze pomalować lub ozdobić wykorzystując do tego odpowiednie narzędzia, aby stworzyć efektownie wyglądający witraż. Ten może być tworzony w dowolny sposób, a jego wygląd uzależniony od wizji artystycznej wykonawcy.

Nie tylko dekoracje

Szklane klosze dekoracyjne poza funkcją dekoracyjną mogą pełnić też funkcję praktyczną. Idealnie nadadzą się do wykorzystania ich jako pojemniki do przechowywania. Co umieszczać w takich pojemnikach? To już indywidualna sprawa. Świetnie w takich szklanych kloszach prezentują się cukierki czy suszone owoce, dobrze wygląda też herbata, ale tak naprawdę można umieszczać w ich wnętrzu dowolnie wybrane przedmioty.

Miłośnikom nietypowych rozwiązań z pewnością przypadnie do gustu szklany, dekoracyjny klosz będący miejscem do przechowywania biżuterii. To świetny sposób na wyeksponowanie najciekawszych elementów całej kolekcji.

Klosze szklane można wykorzystać na wiele różnych sposobów. To nie tylko estetyczne, ale i pod wieloma względami praktyczne rozwiązanie, które sprawdzi się w każdym domu, niezależnie od stylu, w jakim urządzone zostały poszczególne pomieszczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top