Dlaczego warto wybrać blaty kuchenne na wymiar? Na jaki materiał postawić?

blat kuchenny 1

Wybór mebli kuchennych to jedno z największych wyzwań, jakim musimy stawić czoła, urządzając od podstaw domową kuchnię. Decydując się na zamówienie jej zabudowy u stolarza, musimy dodatkowo wybrać blaty na wymiar. Powierzchnia robocza musi być bowiem idealnie dostosowana do mebli oraz oferować nam wystarczająco miejsca na sprzęty i akcesoria kuchenne oraz przygotowywanie posiłków. Blaty na zamówienie to najlepsze, sprawdzone rozwiązanie, które pozwoli nam dostosować powierzchnię roboczą do osobistych potrzeb.

Blaty na wymiar i ich zalety. Z tych powodów warto je wybrać?

Blaty kuchenne na wymiar, jak sama ich nazwa wskazuje, są wykonywana na indywidualne zamówienie. Możemy się na nie zdecydować zarówno zamawiając zabudowę kuchenną w zakładzie stolarskim, jak i kupując gotowe meble w sklepie. Mimo tego, że w tym drugim przypadku meble najprawdopodobniej będą już posiadały własne blaty, nic nie stoi na przeszkodzie, aby je usunąć i zastąpić powierzchnią roboczą wykonaną na zamówienie. Warto to zrobić, jeśli zależy nam na trwałości, wytrzymałości oraz lepszej estetyce całej zabudowy kuchennej.

Podstawową zaletą blatów na zamówienie jest ich idealne dopasowanie do zabudowy kuchennej i rozmiarów zlewozmywaka oraz płyty grzewczej, co pozwala na stworzenie spójnej, estetycznie prezentującej się zabudowy. Nie sposób nie wspomnieć także o tym, że blaty kuchenne na wymiar są z reguły lepszej jakości od standardowych rozwiązań montowanych w gotowych meblach systemowych.

Ponadto, kuchenna powierzchnia robocza może zostać wykonana z różnych materiałów. Są one dostępne dziś w bardzo szerokim wyborze materiałów, wzorów i kolorów oraz w różnych cenach, co pozwala na dostosowanie blatów do osobistych potrzeb, budżetu, a także sposobu oraz intensywności użytkowania kuchni.

Z jakich materiałów mogą zostać wykonane blaty kuchenne na wymiar?

blat-kuchenny-2

W dzisiejszych czasach możemy zdecydować się zarówno na powierzchnię roboczą wykonaną z budżetowego laminatu lub wybrać blaty z naturalnego drewna, jak i postawić na uznawane za najtrwalsze i najsolidniejsze blaty kamienne. To ostatnie rozwiązanie cieszy się szczególnie dużym zainteresowaniem wśród wymagających, współczesnych klientów, którzy marzą o estetycznej, funkcjonalnej oraz odpornej na czynniki zewnętrzne zabudowie kuchennej.

Warto jednak mieć świadomość, że kamienne blaty kuchenne na wymiar mogą zostać wykonane z różnych gatunków kamienia naturalnego, z których każdy będzie posiadał odmienne właściwości. W ofercie zakładów kamieniarskich znajdziemy m. in. powierzchnie robocze z granitu, kwarcytu naturalnego, spieku kwarcowego, a także blaty z konglomeratu i marmuru.

Ze względu na właściwości, najlepszym wyborem do większości współczesnych kuchni ma szansę okazać się granit – naturalny kamień, którego cechy idealnie dopasowują się do warunków panujących w kuchni. Granitowe blaty kuchenne na zamówienie są odporne na uszkodzenia mechaniczne, działanie wody, kwasów i wysokich temperatur, a ponadto posiadają także cenne właściwości antybakteryjne, co pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo przygotowywania na nich posiłków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top