Płyty PIR na poddasze i możliwości ich wykorzystania

płyty pir

Prawidłowo ocieplone poddasze domu to znacząco mniejsze straty ciepła, a co się z tym wiąże, niższe koszty ogrzewania w sezonie grzewczym. Dlatego tak ważne jest, aby już na etapie budowy obiektu mieszkalnego zadbać o właściwe docieplenie strychu. Rynek oferuje szeroki wybór materiałów termoizolacyjnych. Z tego powodu inwestorzy często stają przed dylematem, który z nich sprawdzi się najlepiej. Zatem co wybrać, wełnę mineralną, styropian, a może nowoczesne płyty do ocieplenia poddasza. Wszystko zależy w dużej mierze od rodzaju, stanu dachu i jego konstrukcji, a także od tego, w jaki sposób powierzchnia strychu będzie użytkowana.

Płyta PIR – nowoczesny materiał termoizolacyjny

Choć na rynku znaleźć można rozmaite materiały termoizolacyjne, to inwestorzy coraz częściej decydują się na płyty PIR. Nie można się temu specjalnie dziwić. Ten innowacyjny system izolacji termicznej cechuje się najniższym wśród konkurencyjnych produktów współczynnikiem przewodzenia ciepła. Co więcej, płyta PIR przy stosunkowo niewielkiej grubości, zapewnia lepszą termoizolację, niż znacznie grubsze od niej, powszechnie stosowane dotąd materiały termoizolacyjne. Te wyjątkowe właściwości sprawiają, że ten rodzaj izolacji cieplnej świetnie się między innymi nadaje na ocieplenia poddaszy.

Płyta PIR cechuje się dużą sztywnością. Co ważne, jest odporna na ściskanie oraz rozciąganie. Charakteryzuje się również wysoką odpornością na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych. Ponadto jest wyjątkowo prosta w montażu. To wszystko czyni z niej niemal idealny materiał termoizolacyjny o niezwykle szerokim zastosowaniu.

Płyty do ocieplenia poddasza

Bez względu na to, czy planujesz wykorzystywać strych jako poddasze użytkowe, czy też nieużytkowe, powinieneś zadbać o właściwe docieplenie tego wnętrza. Brak odpowiedniej izolacji termicznej w tym miejscu, to olbrzymie straty ciepła i znacznie wyższe rachunki za ogrzewanie domu. Jedną z najskuteczniejszych metod docieplenia strychu są płyty PIR na poddasze. Przy skośnym dachu, jeśli jego stan i konstrukcja na to pozwalają, można nimi go docieplić od zewnątrz metodą nakrokwiową.

Płyty PIR można również z powodzeniem zastosować od wewnątrz. Idealnie się bowiem sprawdzają jako materiał termoizolacyjny od wewnętrznej strony dachu. Nadają się również do ocieplenia ścian na poddaszu. Za ich pomocą z łatwością można stworzyć efektywną izolację cieplną, która błyskawicznie zniweluje wszelkiego rodzaju nieszczelności w ścianach i mostki termiczne. Co najważniejsze, płyty PIR na poddasze są ultracienkie, a dzięki temu izolacja nie powoduje zmniejszenia powierzchni użytkowej wnętrza, co ma miejsce w przypadku wyboru innych, znacznie grubszych materiałów termoizolacyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top