Projekty domów z tarasem – gdzie szukać inspiracji?

dom z tarasem 1

Taras to ważny element każdego domu. Umożliwia bowiem wygodne spędzanie czasu na świeżym powietrzu przez cały ciepły sezon, oferując miejsce do wypoczynku, wypicia porannej kawy czy grillowania. Jeżeli marzysz o takim udogodnieniu, koniecznie zapoznaj się z projektami budynków mieszkalnych z tarasem. Gdzie ich szukać oraz jak urządzić komfortową, tarasową przestrzeń?

Projekty domów z tarasem w ofercie MURATORA

Jeśli szukasz komfortowego domu z obszernym, zadaszonym tarasem – zapoznaj się z bogatą ofertą takich projektów na stronie: https://projekty.muratordom.pl/domy/projekty-domow-z-duzym-zadaszonym-tarasem/. To miejsce, w którym zgromadzono ponad tysiąc propozycji budynków charakteryzujących się rozbudowaną strefą zewnętrznego relaksu. 

Czekają tu na Ciebie projekty o powierzchni rozpoczynającej się od nieco ponad 20 m2. Choć są one niewielkie – będą ciekawą alternatywą dla kawalerki w bloku, oferując znacznie wyższy poziom prywatności oraz możliwość korzystania z własnego ogrodu. Dla nieco większej rodziny dobrym wyborem będą domy z tarasem o metrażu w granicach 70-150 m2. W takim obiekcie znajdzie się miejsce zarówno na strefę wspólną, jak i kilka zacisznych sypialni dla każdego domownika. W kolekcji MURATORA nie zabrakło też propozycji dla najbardziej wymagających inwestorów. Należą do nich duże domy oraz ekskluzywne rezydencje. Wspólnym mianownikiem domów – niezależnie od metrażu, jest wygodny i duży taras, który w części lub w całości znajduje się pod zadaszeniem. 

dom z tarasem 2

Czym cechują się projekty domów z tarasem od MURATORA? Z pewnością ogromną różnorodnością! W ofercie znajdują się opcje parterowe, z poddaszem i piętrowe, o prostej lub bardziej skomplikowanej bryle, a także płaskim, dwu- lub wielospadowym dachem. Co więcej, mogą być one także wyposażone w garaż, strych, wiatę czy piwnicę. Dzięki temu trafią w gust osób o odmiennych potrzebach, umożliwiając im rozpoczęcie wyczekiwanej budowy.

Zalety domów z zadaszonym tarasem?

W ofercie MURATORA znajdziesz najlepsze propozycje domów z częściowo lub całościowo zadaszonym tarasem. Taras to naturalne przedłużenie wewnętrznej części domu, a w okresie letnim – najczęściej użytkowane miejsce. Warto więc, aby skupić się na jego wyglądzie oraz komforcie użytkowania. Obowiązkowym elementem w takim miejscu są wygodne meble. Możesz sięgnąć po trwałe i odporne na czynniki atmosferyczne krzesła i stoły z tworzywa sztucznego bądź klimatyczne, drewniane ławy i ławki – pamiętając o konieczności ich systematycznej konserwacji. Bez względu na ich rodzaj, dobrze będzie wyposażyć je w miękkie poduszki, dzięki którym pobyt na tarasie stanie się prawdziwą przyjemnością.

Istotną zaletą zadaszonego tarasu jest możliwość korzystania z niego również podczas niekorzystnej, pogodowej aury. Letni deszcz nie przeszkodzi nam w wypiciu porannej kawy, czy zjedzeniu posiłku na świeżym powietrzu. Dodatkowo, wszystkie elementy znajdujące się pod dachem, czyli ogrodowe meble, grill oraz tarasowa posadzka – nie będą narażone na wypalenie przez promienie słoneczne czy zalanie deszczem. Najlepiej, gdy taras podzielony jest na dwie strefy – zacienioną i słoneczną. Taka opcja pozwoli każdemu domownikowi na wybranie właściwego dla siebie miejsca, a dodatkowo – meble z części słonecznej (w razie deszczu) można szybko przenieść pod znajdujące się tuż obok, zadaszenie. 

Aranżacja tarasu powinna być dopasowana do stylistyki domu – jego elewacji, dekoracyjnych detali czy nawierzchni zastosowanych w ogrodzie. Powierzchnię posadzki możesz wykończyć gresem, kamieniem, kostką brukową, drewnem lub deskami z kompozytu – zależnie od Twoich potrzeb i upodobań.

Istotnym elementem aranżacji są również dodatki. Pięknie będą prezentować się różnego rodzaju donice z roślinami oraz umocowane pod dachem – wiszące kwiaty i ozdobne girlandy. Nie zapominaj także o odpowiednim oświetleniu. Modne cotton balls czy nowoczesne kinkiety sprawią, że domownicy będą mogli korzystać z wypoczynku na świeżym powietrzu także po zmroku. 

Szukasz inspiracji na dom z tarasem? Znajdziesz ją w ofercie MURATORA. Dostępne tam gotowe projekty umożliwią Ci wybór najlepszej dla siebie opcji, a ich wizualizacje dadzą natchnienie do przygotowania ciekawej i praktycznej aranżacji przydomowej przestrzeni.

Zdjęcie główne: Projekt M231a – Piękny widok – wariant I z kolekcji Muratora, arch. Katarzyna Słupeczańska

Zdjęcie w treści: Projekt domu A105 – Nasz pomysł z kolekcji Murator, arch. Katarzyna Słupeczańska

Tekst sponsorowany: Gotowe projekty domów od MURATORA – projekty.muratordom.pl  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top