Czarne sztućce – jak je wykorzystać w aranżacji stołu? Porady od Gerlach

czarne sztućce

Bardzo modnym elementem zastawy stołowej są czarne sztućce. Czy wiesz, w jaki sposób je łączyć z innymi elementami? Zapraszamy na blog!

W nowoczesnych aranżacjach stołu pojawiają się coraz to nowsze i ciekawsze połączenia. Odważne kolory, nietypowe zestawienia stylistyczne, ciekawe materiały – producenci i projektanci w każdym sezonie przygotowują coraz ciekawsze propozycje. Jedną z bardziej interesujących propozycji w najnowszych trendach, są czarne sztućce. W jaki sposób tworzyć aranżacje stołu z ich wykorzystaniem? Do jakiego stylu pasują najlepiej? Co warto wiedzieć o tym typie sztućców? Zapraszamy do lektury!

Czy czarne sztućce to trend dla odważnych? 

Najczęściej sztućce, jakie goszczą na stołach mają kolor srebrny, złoty, czasem uzupełniony dodatkami z porcelany (najczęściej jasnej), lub drewna. Zupełną nowością są czarne sztućce, które mogą być dla wielu osób bardzo nowoczesną propozycją. W przypadku tak odważnych trendów, warto poszukać inspiracji, które pozwolą zobaczyć różne możliwości wykorzystania danego elementu. Czarne sztućce najlepiej prezentują się w połączeniu z naczyniami o prostym i nieskomplikowanym designie, ponieważ są dość dominującym elementem na stole. Dzięki temu unikniemy efektu przeładowania i przytłoczenia. Najbezpieczniejszą opcją będzie połączenie ich z białymi talerzami o geometrycznym kształcie. Jeżeli chcesz postawić na oryginalny design, to doskonałym wyborem będą talerze w pastelowej kolorystyce. Czarne sztućce w zestawieniu z naczyniami w kolorze pudrowego różu, turkusu albo szarego błękitu stworzą niezwykle designerski wystrój na Twoim stole. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top