Listwy progowe ze stali nierdzewnej – charakterystyka i zastosowanie

img 1

Listwy progowe są niezbędne dla wszystkich domów, nadając im stylowe akcenty, a także dodając szereg korzyści w zakresie efektywności energetycznej i bezpieczeństwa. Niezależnie od tego, czy posiadamy podłogę laminowaną w swoim domu, czy też jest ona wyłożona wykładziną dywanową, możemy zwiększyć funkcjonalność i estetykę swojego domu, dodając odpowiednie listwy progowe.

Czym są listwy progowe?

Listwy progowe to solidne paski materiału, zwykle wykonane z metalu lub drewna, które umieszcza się nad szczeliną w drzwiach, aby zapewnić płynne przejście z jednego pokoju do drugiego. Można je stosować w dowolnych drzwiach, a także dodawać do przednich krawędzi drewnianych stopni, aby zamaskować niedokończoną stolarkę.

Jakie zalety mają listwy progowe ze stali nierdzewnej?

img 3

Listwy progowe ze stali nierdzewnej mają wiele zastosowań, od pomagania w łączeniu wystroju wnętrza, po wyrównywanie różnicy wysokości między stopniami. Oto niektóre z zalet jakie posiadają progowe listwy ze stali nierdzewnej.

Dodają stylu: Listwa progowa stal nierdzewna to idealna dekoracja, którą można dodać do domu. Stalowe listwy dostępne są w wielu opcjach, które zaspokoją wszystkie gusta.

Wyrównują podłogę: Nie zawsze możliwe jest całkowite dopasowanie poziomów podłogi — zwłaszcza jeśli używamy dwóch innych rodzajów podłóg w różnych pokojach. Prawidłowe ustawienie progów drzwi może mieć ogromne znaczenie i zapewni płynne przejście z pokoju do pokoju.

img 4

Mogą poprawić efektywność energetyczną naszego domu: Progi drzwiowe działają jak uszczelnienie zapobiegające przedostawaniu się do domu przeciągów lub nadmiernego ciepła z zewnątrz. Dodanie listew progowych oznacza, że nie będziemy musieć wydawać tak dużo pieniędzy na ogrzewanie lub chłodzenie domu, co czyni go ogólnie bardziej energooszczędnym.

Jak wybrać najlepsze listwy progowe ze stali nierdzewnej?

Na rynku jest wiele różnych listew progowych, a każda z nich ma inny wygląd, a także swoje indywidualne zalety i wady. Kupując listwy ze stali nierdzewnej powinniśmy wziąć pod uwagę ich wygląd (pasujący do naszego wnętrza), rozmiar oraz jakość wykonania. Na stronie firmy STAINLESS STEEL PROFILES – listwy stalowe producent znajdziemy szeroki wybór listew, profili oraz kątowników ze stali nierdzewnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top