Jak wybrać motocross dla nastolatka?

motocross warszawa

Przygodę z motocrossem można zacząć już w młodym wieku. Do dyspozycji mamy bowiem rozmaite crossy dla dzieci od 10 lat. Różnią się m.in. parametrami technicznymi oraz designem.

Czy warto kupić swojemu dziecku crossa?

Motor, rower czy quad to bardzo popularny rodzaj prezentu na różnego rodzaju okazje. Bez wątpienia motocross sprawi ogromną radość i będzie źródłem wspaniałej zabawy. Jeśli chcemy odciągnąć naszego podopiecznego od ciągłego przesiadywania przed ekranem smartfonu – motocross Warszawa będzie świetnym pomysłem. Mini crossy zaprojektowane są w taki sposób, aby nastolatki nie miały problemów z opanowaniem nauki bezpiecznej jazdy. Nie mamy więc powodów do obaw o zdrowie naszego dziecka.

Jak wybrać motocross dla nastolatka?

Bogactwo i różnorodność asortymentu w sklepach motoryzacyjnych sprawia, że bez problemu możemy znaleźć idealny motor spełniający nasze potrzeby i oczekiwania. Przy wyborze motocrossa powinniśmy zwrócić uwagę na jego parametry techniczne. Duże znaczenie będzie miała niewątpliwie moc pojazdu, która zależy od pojemności silnika. Dla dzieci od 10 roku życia można kupić crossa z silnikiem o pojemności 86 ccm – 125 ccm. Motocross o pojemności 125 ccm pozwala na osiągnięcie większych prędkości i z pewnością będzie dobrym zakupem na dłuższy czas. Bardziej doświadczonemu użytkownikowi można z kolei polecić krosa z silnikiem 140-150 ccm.

O czym jeszcze warto pamiętać przy wyborze motocrossa?

Kupując minicrossa dla dziecka istotny będzie również dobór właściwego rozmiaru kół. Dla 10 latka wystarczy cross z kołami o wielkości 12-14”. W przypadku starszych dzieci możemy zdecydować się na koła o średnicy co najmniej 16”. Warto również pamiętać o tym, aby pojazd nie był zbyt ciężki, szczególnie w przypadku kilkunastolatka. Użytkownik powinien bez trudu panować nad motorem. Przydadzą się również dobrej jakości amortyzatory i automatyczna skrzynia biegów. Nie możemy zapomnieć także o kluczowych elementach ochrony, takich jak kask, odpowiednie buty oraz ochraniacze. Z tymi akcesoriami nasze dziecko będzie bezpieczne podczas przemierzania różnych tras na motocrossie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top