Instrukcja obsługi… betonu, czyli po co są zacieraczki

zacieraczki-do-betonu

Beton jaki jest, każdy widzi – parafraza popularnego powiedzenia nie odzwierciedla jednak trudności, na jakie napotyka się ogrom budowlańców na całym świecie. Beton, chociaż z pozoru prosty do wylania i jeszcze łatwiejszy do wyrobienia, w praktyce okazuje się materiałem bardzo niewdzięcznym i skomplikowanym w obróbce. Wymaga bowiem tzw. zacierania, czyli wyrównywania swojej powierzchni, do czego służą zacieraczki do betonu. Sklep oferujący takie narzędzia będzie miał najczęściej w sprzedaży modele elektryczne oraz spalinowe.

Występują one również w dwóch podstawowych rodzajach, czyli mechanicznym oraz tynkowych

Te drugie jak wskazuje sama nazwa, przeznaczone są do zacierania tynków gipsowych, dlatego ich podstawowe zastosowanie to place budowy mieszkań i domów oraz remontowe. W przypadku modeli mechanicznych, które mają o wiele większe gabaryty, używa się ich do wygładzania większych powierzchni umiejscowionych w poziomie. Zacieraczki do betonu nowe i używane to wręcz niezbędny sprzęt w każdej profesjonalnej firmie budowlanej. Warto mieć go na wyposażeniu, ponieważ jest używany na bieżąco nawet przy najprostszych pracach fundamentowych czy wylewaniu posadzek. Zakup podstawowej w funkcjonalności zacieraczki to koszt od kilku tysięcy; bardziej zaawansowane modele o dużej wytrzymałości kosztują więcej, ale wyróżniają się większą mocą i efektywnością. Praktyka pokazuje, że nie opłaca się oszczędzać na zacieraczkach: to urządzenia, które są naprawdę przydatne i które powinny być po prostu jak najlepsze.

Sam wybór właściwego modelu nie powinien być przypadkowy

Kupując taki sprzęt trzeba wybrać pomiędzy zacieraczkami ręcznymi i samojezdnymi a także ich średnicą. Standardem są te o średnicy 600, 900 i 1200mm, ale nowoczesny sklep internetowy będzie posiadał również modele podwójne. Ważne jest również główne przeznaczenie, czyli zakres robót, do jakich będzie wykorzystywało się zacieraczki. W przypadku częstego używania warto sięgnąć po sprzęty z podwójnymi talerzami, zaś przy okazjonalnym użytkowaniu wystarczają najczęściej modele łopatkowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top