Rolety I Moskitiery – Zestaw Konieczny Na Lato

rolety i moskitiery

Podczas gorącego lata promienie słoneczne zaczną doskwierać nawet największym miłośnikom słońca. Ponadto nieosłonione okna przyciągają uwagę wścibskich sąsiadów oraz przypadkowych przechodniów. Mieszkając na parterze bezwzględnie powinniśmy zainwestować w odpowiednie zasłony okienne. Jedną z wielu możliwości są dobrze wszystkim znane rolety okienne. Roletę z łatwością zamontujemy w naszym mieszkaniu, dzięki czemu zapewnimy sobie nieco prywatności. Materiał o grubej fakturze skutecznie zatrzyma promienie słoneczne tworząc miły cień w mieszkaniu.

Aby nadać wnętrzu klimatu warto wybrać roletę DUO (popularnie nazywaną „dzień i noc”) lub roletę rzymską

Dużym udogodnieniem w przypadku rolet pozostaje ich łatwość czyszczenia oraz wysoka odporność na kurz. Uwaga, wszelkie zanieczyszczenia powinniśmy usuwać na sucho, gdyż woda może zniekształcić kolor w czyszczonym miejscu. Wieloletnia ekspozycja na słońcu w żaden sposób nie wpływa na barwę rolet – raz zakupione rolety swą barwą będą cieszyć nasze oko przez długi czas.

Moskitiera – skuteczna ochrona przed owadami

Lato oprócz pięknej pogody gwarantuje również prawdziwą „falę” owadów, które chętnie odwiedzą nasze mieszkanie. Standardowe lepy na muchy oraz popularne „odstraszacze” mogą nie wystarczyć. Sprawdzonym rozwiązaniem do dnia dzisiejszego pozostaje instalacja moskitiery. W zwykłych oknach sprawdzi się moskitiera montowana na stałe bezpośrednio do otworów w oknie lub ram. Okna balkonowe zabezpieczymy otwieraną moskitierą, która umożliwi swobodne wchodzenie i wychodzenie na taras.

Moskitiera balkonowa ma kształt wysokiej ramy, która osadzona jest na dwóch zawiasach

Alternatywnym rozwiązaniem są moskitiery przesuwane. Okno połaciowe może sprawić nam pewne trudności podczas zabezpieczania. W przypadku tego rodzaju okien stosujemy wyłącznie moskitiery zwijane, umieszczone w specjalnej kasecie. Wszystkie moskitiery wykonane są z wytrzymałej siatki z włókna szklanego lub podobnych materiałów. Drobny gradient siatki zatrzyma wszelkie owady z dala od naszego domu.

2 thoughts on “Rolety I Moskitiery – Zestaw Konieczny Na Lato

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top